16. októbra sme odcestovali do Číny. Hlavným cieľom cesty bola wushu súťaž The 10th Zhengzhou China International Shaolin Wushu Festival 2014". Avšak nechali sme si čas aj na cestovanie.

Súťaže sa zúčastnili: učiteľ Wang Yingshen, súťažiaci Michal Bendel, Dáša Bráciníková, Diliana Durkajová, Róbert Durkaj, Michal Hlaváč, Denisa Laffersová, Tomáš Macháček a Martin Poláček. Doprovod nám robila Martinova rodina (otec Luboš, mama Gabika a sestra Katka) a jeden so žiakov školy, Peter Horák. V Číne sa k nám pripojila a veľmi nám pomáhala ďalšia žiačka školy a naša kamarátka, Eunika Rejtová.

V Číne sme boli reprezentovať Slovenskú Asociáciu WUSHU a Školu kungfu a taiji. Viac informácií o súťaži nájdete na stránke asociácie aj školy.

Ale naspäť k ceste. Po skončení súťaže sa učiteľ spolu s Peto Horákom a Poláčkovcami vrátili domov a zvyšok výpravy sa vydal na cestovanie. Mierili sme k nasledovným miestam: Z Zhengzhou do hôr Hua shan (cez Xi'an), ďalej do kláštora Wudang a nakoniec do Pekingu. Nasledovná mapka je len orientačná.


Celá cesta trvala niečo cez 2 týždne, na Slovensko sme sa vrátili 1. novembra. Počas cesty som si písal krátky denník. Celý jeho obsah som hodil na túto stránku. Môžete si ho prečítať v sekcii denník.